Blog > Komentarze do wpisu

Gdzie ci mężczyźni? A gdzie te kobiety?

Napisały sobie dwie 30-latki http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,114757,14104781,Gdzie_ci_mezczyzni_.html listę oczekiwań godną Roszpunki. Chociaż nie. Roszpunce było wszystko jedno, kto się nawinie byleby nie był za ciężki, bo by jej włosy powyrywał.

Wciąż słyszę dookoła siebie - chciałyście równouprawnienia to macie. Chciałyście praw, to macie. Same sobie zarabiajcie, same sobie wychowujcie, same sobie kupujcie. Same sobie przesuńcie biurko w nowym ofisie jak wam nie pasuje.

Może jestem trochę starsza niż autorki tego artykułu. Może wychowanie w typowo peerelowskim domu, z matką na dwóch etatach i wiecznie nieobecnym ojcem odcisnęło swoje piętno. Ale widzę dziewczyny dookoła zachowujące się jak rozkapryszone królewny. Dajcie nam tą samą płacę, urlop macierzyński, prawo do wcześniejszego wychodzenia, do awansu. A w związku chcemy chodzić gdzie chcemy i z kim chcemy, a facet niech czeka na nas i broń boże, żeby się w tym samym czasie łajdaczył z kolegami bo barach.

Wciąż na pierwszym miejscu chcemy bezpieczeństwa. Wyłączności. Oddania.

A co dajemy w zamian?

Gotujemy? Prasujemy? Nie, bo to feudalizm. Wstajemy do dziecka? Raz ty raz ja, po równo, zobacz jak to ciężko.

Wtłoczone w rygory kapitalizmu, wracamy do pracy po pół roku. Bo pieniądze, bo ludzie, bo uschnę w domu.

A może człowiek, z którym żyjemy, wracający po weekendzie spędzonym w pracy chciałby coś zjeść w domu? Może chciałby poleżeć w wannie, bez gówniarzy wrzucających mu klocki do wody i polewających konewką po gazecie, którą próbuje czytać? Może psychologiczna wojna podjazdowa, którą musi codziennie toczyć w korporacji, nie zostawia mu sił na gierki typu "foch o przyczynie idiopatycznej"?

Poczucie bezpieczeństwa ma swoją cenę.

Ja musiałam spacyfikować dużą część swojego ego.

Zrobiłam to, bo uznałam, że są rzeczy ważniejsze, niż pielęgnowanie własnej ważności.

Uznałam, że nie chcę zostać sama, z gorzkim poczuciem, że dowiodłam jak bardzo jestem samodzielna i samowystarczalna.

Uznałam, że z wielu rzeczy można zrezygnować dla dzieci.

Z części siebie też.

wtorek, 18 czerwca 2013, korporacyjnazona

Polecane wpisy

  • Nienawidzę cię....

    ....wyjaśnił KM przez zęby. I wszystko wskoczyło na miejsce. Jednak mimo wyjaśnienia nie poczułam się lepiej w tej zimnej klatce pogardy. Nie przestał mnie parz

  • dno

    Nie mam nikogo. Zostałam sama i sama już zawsze będę. Gdybym mogła zniknąć w ogóle się nie urodzić to wolałabym to. Każde działanie, każde zdarzenie obraca się

  • Bułka

    Co ja dzisiaj widziałam! Cud prawdziwy! Stoję sobie przed biurowcem nerwowo paląc cieniasa a na przystanku naprzeciwko siedzi gruba baba. Taka okrągła i niewyso

Komentarze
2013/06/18 11:50:26
A jak się czujesz, gdy nie zawsze stawiasz na swoim? Może to wynika z tego, że wiele kobiet lubi walczyć o swoje. Może to kwestia czasów, o których wspominasz. Inny model wychowania i inne wartości
-
2013/06/18 12:03:02
Święta racja. Zawsze jest coś za coś.
-
2013/06/18 13:12:09
@ grafitowy88 - nic nie czuję. Nie walczę jeśli wojna nie jest warta krwi i łez. Po latach dochodzę do wniosku, że niewiele jest tego warte.
@ojciec_wwirgiliusz - niby oczywiste, ale postawa - chcę zjeść ciasto i mieć ciastko" ma dziś wielu zwolenników (zwolenniczek).
-
2013/06/20 09:04:22
Coś w tym jest rzeczywiście. Przybierając męskie cechy chcąc wygrać w wyścigu, same ujmujemy sobie kobiecości a równocześnie chcemy być tymi 'królewnami'. I prawda, że mężczyzna nie jest dla nas, tylko obok nas, i też ma prawo 'poczytać tą gazetę'. Trochę szacunku dla drugiego człowieka tak po prostu, przyda się. Dobrze o tym pamiętać. Fajny wpis.
-
2013/06/23 19:29:25
A ja bym chciał mieć taką żonę. I już.
-
2013/07/03 11:43:49
amen!
-
2015/08/24 09:38:21
Bardzo dojrzały wpis . I odważny , bo niepopularny w kontekście obowiązujących trendów ... Podoba mi się , to co piszesz i wiedz , ze to naprawdę działa . Pozdrawiam :)
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin